טוטם – למה תלת ממד

הדמיות אדריכליות – למה ומתי?

מצגת אדריכלית הבנויה מסקיצות, שרטוטים וציורים אינה מספקת כיום כדי לקדם את רעיונותיכם. כלי המחשה עכשוויים של תלת מימד מאפשרים לנו ליצור הדמיות
ממוחשבות פוטו-ריאליסטיות של כל תכנון אדריכלי הניתן לעלות על הדעת. כשתשתמשו ביכולות תלת מימד, תיווכחו מיד כי הינכם יכולים לראות ולהראות את התכנון
שלכם מכל הזוויות, לשנות חומרים, גימורים, למקם ולהנפיש את התכנונים שלכם במגוון סביבות ופורמטים. זהו בדיוק הדבר שיגרום ללקוח להחליט בעד או נגד הפרויקט.

 

ArtImg_3fJR_EVOLUTION_01
מרחב תלת מימד – יצירת הגיאומטריה
ArtImg_Z67y_EVOLUTION_02
הצבת תאורות
ArtImg_3awB_EVOLUTION_03
השמת חומרים
ArtImg_e7y7_EVOLUTION_04
הוספת טקסטורות ורִינְדוּר סופי ליצירת הדמיה ממוחשבת

 

 

תהליך יצירת הדמיה אדריכלית

כל הדמיה תלת מימדית של בנין או כל חלל אדריכלי במחשב מתחילה בבניית הגיאומטריה במחשב. הבניה הווירטואלית דומה לבניה בעולם האמיתי רק שהיא נעשית במרחב התלת מימדי במחשב. אפשר להיעזר בשרטוטים מתוכנות שרטוט הניתנים"להכנסה" לתוך התוכנה התלת מימדית כשעל בסיסן ניתן לבנות את המודל הממוחשב.

נית המודל במרחב התלת מימדי הממוחשב דומה לציור בתוכנות גראפיות ממוחשבות אלא שכאן, בנוסף לעבודה בצירי x ו- y משתמשים, כדי לבטא את העומק, גם בציר z. תוכנות ההדמיה של היום מסוגלות לבנות כל גיאומטריה אדריכלית מורכבת.
בשלב הבא (גם כשבנית המודל עוד לא הסתיימה) "מלבישים" על המודל הארכיטקטוני הממוחשב צבעים וחומרים המדמים תכונות של מרקם, בוהק, שקיפות, השתקפות ועוד תכונות המאפיינות את החומרים ב"עולם האמיתי" הכנסת תאורות לסצנה התלת מימדית משדרגת את ההדמיה ומאפשרת יחד עם עבודת חומרים טובה להגיע לתוצאות פוטו ריאליסטיות איכותיות. סביבה ממוחשבת עם סוגי תאורות ממוחשבים שונים מאפשרת ליצור תנאי הארה ואפקטים שונים ומגוונים לשם העשרת הסצנה.
מהשלב בו הסצנה התלת מימדית מוכנה ניתן לעשות בה הכול – להכניס מצלמות וירטואליות ולצלם מכל זווית שהיא את העיצוב האדריכלי הממוחשב (פעולה הנקראת רינדור). ניתן גם להזיז את המצלמה במסגרת זמן נתון וליצור סיור וירטואלי במרחב (Walk Through).
כך ניתן למעשה לראות הדמיות והמחשות לחללי פנים ולבנינים שעדיין לא יצאו משולחן השרטוט, כאילו צולמו במציאות כשהם עומדים במלוא תפארתם.
משרדי אדריכלים משתמשים בהדמיה ממוחשבת באופן רחב ושוטף גם בתהליך העבודה, על מנת להבין ולראות את התכנון (יצירת מודלים ממוחשבים במרחב התלת מימדי במקום בניית מודלים פיזיים) וגם בהצגת הפרויקט הסופי ללקוח כחלק מתהליך המכירה (יצירת תמונות  – הדמיות סטילס, אנימציות תלת מימדיות, פנורמות וסיורים ורטואלים בתוך החללים האדריכליים).

בדף הפרויקטים שלנו ניתן לראות דוגמאות להדמיות שעשינו עבור לקוחות טוטם.